HATAY ANTAKYA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Eğitime Erişim Toplantısı

Taşımalı Eğitime Erişim Toplantısı

Antakya Kaymakamı Eflatun Can TORTOP başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO, Şube müdürü Kubilay KURT, Jandarma Trafik Şube Müdürü Ramazan  Üstüner , İlçe Emniyet Müdürü, okul müdürleri ve okul servis şoförleri ile “Taşımalı Eğitime Erişim” toplantısı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut ÇERKO; “Öğrenci taşıma işi, eğitimin en önemli kısımlarından biridir. Ailelerimizin mutluluk kaynağı ve geleceğimizin garantisi olan çocuklarımızın evlerimizden okullarımıza, okullarımızdan evlerimize taşınması gibi çok önemli bir hizmeti gerçekleştirmekteyiz. Sizlere emanet edilen çocuklarımızın güven içinde taşınması; sizlerin çocuklara karşı olan sevginize, ilginize, şefkat ve merhametinize bağlı bulunmaktadır. Bunun için de her şeyden önce aracınızı güvenli, temiz ve bakımlı bulundurmanız, sözleşme hükümlerine riayet etmeniz ve trafik kurallarına uygun davranmanız gerekmektedir” dedi.

                Antakya Kaymakamı Eflatun Can TORTOP ise; “Servis şoförlerimizden öğrencilerimize sahip çıkmasını ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerini istiyoruz. Araç kullanırken çok daha dikkatli olunması, servislere öğrencilerden başka kimsenin alınmaması, servislerin güvenliği konusunda bütün kurumların üzerlerine düşen vazifeyi yapması ve öğrencilerin emniyetinin sağlanması gerekmektedir. Sizler de birer babasınız, tıpkı üzerlerine titrediğiniz çocuklarınız gibi taşıdığınız öğrencilerimizin üzerine de titreyip, onları gözünüz gibi korumanızı istiyoruz. Unutmayın ki öğrenciler, servis şoförlerine birer emanettir.” diye belirtti.

 

                Ardından Şube Müdürü Kubilay KURT, “Öğrenci Taşımasında Dikkat Edilecek Hususlar” konulu sunumunu yaptı. Sonrasında Jandarma Trafik Şube Müdürü Ramazan Üstüner “İyi Dersler Şoför Amca” projesini tanıttı. İyi dilek ve temennilerin bulunularak kapanış yapıldı.

14-12-201714-12-201714-12-201714-12-201714-12-2017

Saraykent Mah. 75 17/1 Antakya/Hatay - 0(326) 227 12 76 0(326) 227 12 79 0(326) 227 12 77 0(326) 227 15 55

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.